Prihlásiť sa
Registrovať sa
Rozvrh

World jumping je originálne v súčasnosti TOP cvičenie v oblasti fitness priemyslu. Rokmi preverený aeróbny program na patentovaných trampolínach je určený pre všetky vekové kategórie, tak aby vytváral zábavnou formou fyzickú a duševnú rovnováhu. Jumping je ideálnym športom pre formovanie postavy a skrýva mnoho unikátnych výhod. Zo zdravotného hľadiska blahodarne pôsobí prakticky na všetky systémy ľudského tela a tak sa radí medzi veľmi účinné formy pohybových aktivít. Samotnú trampolínku nie je možné porovnať s bežne dostupnými trampolínami, namiesto tvrdých oceľových pružín je použité špeciálne gumolano kde samotný dopad nie je tvrdý ako pri klasických, nerobí hluk a zo zdravotného hľadiska je cvičenie vysoko efektívne. Nosnosť trampolínok world jumping je do 120 kg, pri niektorých špeciálnych, ktoré sa používajú v zdravotníckych zariadeniach, pri rehabilitáciách je nosnosť do 200 kg. Istá štúdia NASA už v roku 1980 konštatovala, že skákanie na trampolíne je trojnásobne účinnejšie ako joga. Na trampolíne cvičia všetky svaly tela, okrem nich aj spojovacie tkanivá a orgány. Týmto cvičením sa dá do poriadku svalovina čriev a zlepší sa trávenie. Čo postupne vedie k znižovaniu hmotnosti, takže nijaké diéty už nie sú potrebné, najmä ak človek dbá na správnu životosprávu. Po niekoľkodňovom opakovaní cvičení na trampolíne sa zlepší aktivita srdca a povzbudí sa činnosť lymfatického systému. Skákanie na trampolíne spevňuje aj kĺbové chrupavky bez akéhokoľvek zaťažovania a zvyšuje sa počet kolagénových vlákien predstavujúcich ochranu pre kĺby. Kĺbové ťažkosti, ktorými trpí človek už roky, začnú postupne miznúť. Vďaka jedinečnej masáži všetkých buniek pokladám skákanie na trampolíne za jediný spomedzi mne známych športov, kde naozaj cvičí celé telo. Celkove zlepšuje kondíciu, človek sa ľahšie uvoľní a pokojne spáva. A predovšetkým skákanie na trampolíne je vhodné v každom veku, ako aj pri nadváhe, ba i v tých prípadoch, keď zdravotný stav znemožňuje akýkoľvek pohyb. Skákanie na trampolíne človeka omladí a dodá mu vitalitu. Jumping preto poskytuje veľmi veľa výhod:

  • zvyšuje svalový tonus znižuje hmotnosť
  • navyšuje vitálnu kapacitu pľúc
  • pôsobí proti depresii a únave
  • upravuje trávenie a vylučovanie
  • posilňuje relaxáciu a spánok
  • pomáha znižovať krvný tlak a tým predchádzať kardiovaskulárnym ochoreniam
  • poskytuje úľavu od bolesti chrbta, krku a iných bolestí spôsobených nedostatkom pohybu
  • menej zaťažuje kosti, kĺby a šlachy ako iné športy


Tento šport je veľmi dobrý pre všetky vekové kategórie, rovnako aj pre deti. Jeho cieľom je dať deťom základné pohybové znalosti zamerané na odbúranie ich energie. Deti sa učia ľahke pohybové prvky.

Oznamy

Zmeny v rezervačnom systéme

07.01.2020 16:37

Od 05.03.2020 klienti, ktorí zostanú prihlásení v čakačke a uvoľní sa miesto budú o posunutí na hodinu informovaní LEN MAILOM.